اوقات شرعی

کد خبر : 1316 ۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت [ ۷:۵۲ ]
پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم شهرستان فیروزکوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بخشداری ارجمند، در نخستین روز شهریورماه، مراسم تحلیف اعضای جدید شوراهای اسلامی شهرستان فیرزکوه با حضور محمودی شاه نشین رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرماندار،بخشدار ارجمند، اعضای شورای تأمین و شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. مهندس […]

به گزارش روابط عمومی بخشداری ارجمند، در نخستین روز شهریورماه، مراسم تحلیف اعضای جدید شوراهای اسلامی شهرستان فیرزکوه با حضور محمودی شاه نشین رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرماندار،بخشدار ارجمند، اعضای شورای تأمین و شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
مهندس طاهری ضمن سلام و خوش آمد به اعضا حاضر در جلسه و آرزوی سلامتی  و طول عمر برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تبریک به مناسبت وصلت دو معصوم آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: شورا ها نماد مردم سالاری در کشور هستند و این مردم هستند که تعیین می‌کنند که چه کسی به عنوان رییس جمهور و اعضای شورای اسلامی انتخاب شوند و وزرا نیز که توسط منتخبین مردم انتخاب می‌شوند با رای و نظر مردم انتخاب می‌شوند.
ایشان با بیان اینکه حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای به جهانیان ثابت کرد که مردم پای نظام اسلامی ایستاده اند تصریح کرد: رای ۲۴ میلیونی مردم به رییس جمهور منتخب نشان داد که هموطنانمان سیاست های دولت تدبیر و امید را پذیرفته اند.
وی افزود: در این دولت مبنا بر این است که مردم بر مردم خدمت کنند و از نیروهای مردمی به طور کامل و به نحو احسن استفاده شود و این عالیترین شکل یک دولت و نظام است که مردم در همه کارها و امور کشور نقش داشته باشند.
ایشان در ادامه سخنان خود گفت : امیدواریم اعضای دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرستان فیروزکوه با همدلی و همزبانی بتوانند آن مقدار که مردم شایستگی دارند، خدمات لازم را به آنها ارائه دهند.

وی افزود: نقش ما نظارتی و هماهنگی است و شوراها خودشان صاحب اختیار هستند و وظیفه دارند که بر عملکرد شهرداری‌ها نظارت کنند؛ در حال حاضر، منتظر ارائه برنامه شوراها هستیم و ما نیز در راستای پیشرفت کارهای آنها همکاری‌های لازم را خواهیم داشت.
فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به عملکرد شورای دوره چهارم تصریح کرد: عملکرد شوراهای اسلامی شهرستان به طور نسبی مطلوب بررسی و ارزیابی شد و شوراهای دوره چهارم کار خود را با کمترین حاشیه به اتمام رساندند.
مهندس طاهری بیان کرد: امیدواریم که شوراهای اسلامی دوره پنجم نیز به دور از حاشیه و حب و بغض بتوانند خدمات شایسته‌ای را به مردم شهرستان فیروزکوه ارائه دهند.
در ادامه  صابر رییس دادگستری شهرستان در سخنانی با بیان اینکه با تلاش و همت فرماندار شهرستان و سایر دست اندرکاران برگزاری انتخابات، شاهد برگزاری انتخاباتی با شکوه در فیروزکوه بودیم خواستار کمک و همراهی اعضای شوراهای شهر و روستا با مجموعه قضائی شهرستان در راستای اجرای طرح پیشگیری از وقوع جرائم و ساماندهی مسائل ساخت و ساز غیر مجاز و موضوعات مختلف اجتماعی شد.
محمودی شاه نشین رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این مراسم با اشاره به روند برگزاری انتخابات و تأیید صلاحیت ها از اقدامات سازنده مجموعه فرمانداری و شهرستان در برگزاری انتخابات تقدیر کرد و افزود: شوراهای اسلامی باید با در نظر گرفتن اختلاف سلیقه ها، اتحاد و انسجام درونی را حفظ کرده و خود را وقف خدمت به خواسته های به حق مردم نمایند و با اقدامات سازنده، زمینه ساز توسعه شهر و روستا و ثبت دستاوردی ماندگار برای دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا باشند.
ایشان در ادامه نکاتی در خصوص مدیریت شوراهای اسلامی و قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی مطالبی را بیان نمودند.
در پایان اعضای منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا شهرستان فیروزکوه با ادای سوگند به کلام الله مجید و برگزاری مراسم تحلیف، فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.

             

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها