اوقات شرعی

کد خبر : 2283 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۱:۴۹ ]
پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری همایش دهیاران استان تهران در شهرری

به گزارش روابط عمومی بخشداری ارجمند، همایش دهیاران استان تهران صبح شنبه با حضور استاندار تهران، مسئولین استان، بخشداران و دهیاران استان تهران در تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم الحسنی شهرری برگزار شد. رحیم سلیمانی راد مدیر کل امور روستایی استانداری تهران در این همایش افزود :همایش دهیاران هر ۶ ماه یکبار با محوریت یک […]

به گزارش روابط عمومی بخشداری ارجمند، همایش دهیاران استان تهران صبح شنبه با حضور استاندار تهران، مسئولین استان، بخشداران و دهیاران استان تهران در تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم الحسنی شهرری برگزار شد.

رحیم سلیمانی راد مدیر کل امور روستایی استانداری تهران در این همایش افزود :همایش دهیاران هر ۶ ماه یکبار با محوریت یک موضوع مهم در استان برگزار می شود و در این همایش ها دغدغه های توسعه استان با همکاری دهیاران بررسی می شود.

وی با بیان اینکه هیچ خدمتی بالاتر از کمک به مردم نیست، اظهار کرد: دهیاران باید از این فرصت خدمتی که برای آنها فراهم شده است نهایت استفاده را ببرند و در جهت خدمت به مردم تلاش کنند.

وی از اختصاص ۶ میلیارد ریال اعتبار به دهیاری های استان تهران از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: به هر دهیاری ۱۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: برای روستاهای فاقد دهیاری نیز ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است که این میزان ازهزینه کرد با توجه به شرایط مالی دولت بسیار قابل تقدیراست.

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران گفت: این میزان از اعتبار درهیچ دوره ای به اندازه دولت تدبیر و امید در روستاها هزینه نشده است.

وی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم اعتبارات را به سمت و سوی درستی هدایت کنیم باید ۳۰ درصد از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای ایجاد درآمد و اشتغال پایدار برای روستاها هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این درآمدهای پایدار بحث راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی است که در این صورت باعث رونق فرهنگ گردشگری و توسعه روستاها می شود.

وی ادامه داد: ما از لحاظ سرانه ورزش و فرهنگی نسبت به استان های کشور در میانه قرار داریم که باید در این زمینه بیشتر فعالیت کرد و به سمت توسعه فضای ورزشی رفت.

وی خطاب به دهیاران گفت: دهیاران توجه کنند که اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به هر میزانی در سالجاری تنها چهار میلیارد ریال جاری بود؛ این درحالی است که در سال ۹۷ این میزان به هشت میلیارد ریال رسیده است و دهیاران بیش از این نمی توانند در دهیاری ها هزینه کنند.

وی اضافه کرد: نمایشگاه توانمندی های روستایی در تهران دایر است و تمامی استان ها در آن شرکت دارند و ظرفیت ها و توانمندی های روستایی در آن به نمایش گذاشته شده است و دهیاران باید در این زمینه همکاری زیادی را داسته باشند تا فرهنگ روستایی استان را به خوبی به عرضه قرار دهیم.

وی گفت: هزینه این نمایشگاه از طریق فرمانداری پرداخت شده است.

وی در مورد امنیت شغلی دهیاران هم اظهار کرد: بر اساس آیین نامه استخدامی دهیاران، از ۳۳ هزار دهیار کشور تنها سه هزارو ۵۰۰ نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند که سعی داریم تا به موقعیت شغلی این دهیاران سامان دهیم و بحث سنوات خدمتی این دهیاران هم در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در ادامه این همایش افزود: چهره روستاهای ما به نسبت سال های قبل تغییر کرده است و اگر این رونق در گذشته انجام می شد حاشیه نشینی در شهرها و تخلیه روستاها هم کمتر انجام می گرفت.

هدایت الله جمالی پور تصریح کرد: زمینه هم اکنون برای احیای روستاهای ما فراهم شده است و دغدغه روستاها و برداشتن موانع روستاها از رویکردهای دولت است و سعی داریم زیست در روستاها را به خوبی رقم زنیم.

وی خطاب به دهیاران افزود: دهیاران سعی کنند تا یک نهضتی جهادی درروستاها انجام دهند و این مطالبه استاندار برای جنگل کاری روستاها را با کاشت نهال در محیط روستاهای خود محقق کنند.

وی ادامه داد: ساخت و ساز غیرمجاز در تعطیلات عید نوروز رونق پیدا می کند و همه ما مکلف هستیم از اراضی ملی صیانت کنیم و اجازه ساخت و ساز غیر مجاز را به کسی ندهیم.

جمالی پورخاطرنشان کرد: هر روستا باید یک سند توسعه ای را تدوین کند و این از وظایف دهیاران است و دهیاران باید بر اساس این سند بودجه را هزینه کنند.

لازم بذکر است مهندس حسن زاده بخشدار ارجمند بهمراه دهیاران بخش ارجمند نیز در این همایش حضور داشتند.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها